Trinion client bank (1.0.1) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Action
vi: Thao tác

en: On
vi: Bật

en: File
vi: Tập tin

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Number
vi: Số

en: Default
vi: Mặc định

en: Total
vi: Tổng

en: Upload
vi: Tải lên

en: Off
vi: Tắt

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Payment
vi: Thanh toán

en: Company
vi: Công ty

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Account
vi: Tài khoản

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Asc
vi: Tăng dần
