Trinion CRM (1.0.4) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Currency
it: Valuta

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Text
it: Testo

en: Total
it: Totale

en: Contact
it: Contatto

en: All
it: Tutti

en: Post
it: Contenuto

en: Off
it: Spento

en: Comment
it: Commento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Customer
it: Cliente

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Company
it: Azienda

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: Full name
it: Nominativo

en: Approved
it: Approvato

en: Apply
it: Applica

en: Organization
it: Organizzazione

en: Offset
it: Scostamento

en: Company name
it: Ragione Sociale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Link to the entity
it: Link all'entità
