Trinion MRP (1.0.1) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Item
ar: عنصر

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Items
ar: أخبار

en: Desc
ar: تنازلي

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Approved
ar: معتمد

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي
