Trinion MRP (1.0.1) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Value
de: Wert

en: Item
de: Element

en: Action
de: Aktion

en: On
de: An

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Items
de: Elemente

en: Desc
de: Absteigend

en: Example
de: Beispiel

en: Start date
de: Startdatum

en: level
de: Stufe

en: Sort by
de: Sortierung

en: Approved
de: Bestätigt

en: Production
de: Produktion

en: Purchase
de: Kaufen

en: Proceed
de: Fortfahren

en: Default value
de: Standardwert

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Is active
de: Ist aktiv

en: fixed
de: fest

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity Reference
de: Entitätsreferenz

en: Specification
de: Spezifikation

en: Warehouse
de: Lager

en: Print template
de: Vorlage drucken
