Trinion MRP (1.0.1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Item
fr: Élément

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Items
fr: Éléments

en: Example
fr: Exemple

en: Start date
fr: Date de début

en: Sort by
fr: Trier par

en: Approved
fr: Approuvé

en: Purchase
fr: Acheter

en: Proceed
fr: Procéder

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Is active
fr: Est actif

en: Print template
fr: Gabarit d'impression
