Trinion MRP (1.0.1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Item
id: Barang

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Items
id: Item

en: Example
id: Contoh

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity Reference
id: Referensi Entitas
