Trinion MRP (1.0.1) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Value
ja: 値

en: Item
ja: 項目

en: Action
ja: アクション

en: On
ja: オン

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Number
ja: 数値

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Items
ja: アイテム

en: Desc
ja: 降順

en: Example
ja: 例

en: Start date
ja: 開始日

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Approved
ja: 承認済み

en: Production
ja: 運用中

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照
