Trinion MRP (1.0.1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Ligado

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Number
pt: Número

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Items
pt: Itens

en: Example
pt: Exemplo

en: Start date
pt: Data de início

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Approved
pt: Aprovado

en: Production
pt: Produção

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Entity Reference
pt: Referência de Entidade
