Trinion MRP (1.0.1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Value
hi: मान

en: Item
hi: वस्तु

en: Action
hi: कार्रवाई

en: On
hi: चालू

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Example
hi: उदाहरण

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
