Trinion Books (1.0.2) - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Item
ar: عنصر

en: Payer
ar: دافع

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Default
ar: الافتراضي

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Contact
ar: اتصل

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Comment
ar: التعليق

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Items
ar: أخبار

en: Price
ar: السعر

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Approved
ar: معتمد

en: Payment method
ar: طريقة الدفع

en: Document
ar: وثيقة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Account
ar: الحساب

en: Cash
ar: النقد

en: - All -
ar: - الكل -

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: Asc
ar: تصاعدي
