Trinion Books (1.0.2) - en to de translation catalogue (92 entries)

en: Title
de: Titel

en: delete
de: Löschen

en: Item
de: Element

en: Payer
de: Bezahler

en: Description
de: Beschreibung

en: Currency
de: Währung

en: Action
de: Aktion

en: Quantity
de: Anzahl

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: File
de: Datei

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: edit
de: Bearbeiten

en: Default
de: Standard

en: Total
de: Gesamt

en: Contact
de: Kontakt

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Comment
de: Kommentar

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Items
de: Elemente

en: Price
de: Preis

en: Income
de: Einnamen

en: Reserved
de: Reserviert

en: Vendor
de: Lieferant

en: Customer
de: Kunde

en: State
de: Status

en: Desc
de: Absteigend

en: Invoice
de: Rechnung

en: Invoices
de: Rechnungen

en: Stock
de: Lager

en: Recipient
de: Empfänger

en: Payment
de: Zahlung

en: Payments
de: Zahlungen

en: SKU
de: Artikelnummer (SKU)

en: Credit Card
de: Kreditkarte

en: Sort by
de: Sortierung

en: Paid
de: Bezahlt

en: Approved
de: Bestätigt

en: Unit
de: Einheit

en: Units
de: Einheiten

en: Cart
de: Warenkorb

en: Coupon
de: Kupon

en: Discount
de: Rabatt

en: Payment method
de: Zahlungsmethode

en: Document
de: Dokument

en: Apply
de: Anwenden

en: Purchase Order
de: Beschaffungsauftrag

en: Organization
de: Organisation

en: Offset
de: Versatz

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Cash
de: Kasse/Bank

en: Stocks
de: Aktien

en: Contact person
de: Kontaktperson

en: Shipments
de: Sendungen

en: VAT
de: MwSt.

en: Expense
de: Ausgabe

en: Payment terms
de: Zahlungsbedingungen

en: Organizations
de: Organisationen

en: Division
de: Liga

en: Total tax
de: Steuern gesamt

en: Price type
de: Preistyp

en: Receiver
de: Empfänger

en: Discount amount
de: Rabattbetrag

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Bank account
de: Bankkonto

en: Tax %
de: Steuersatz in %

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Bill
de: Gesetz

en: Shipment
de: Versand

en: Exposed
de: Hervorgehoben

en: Shipped
de: Versandt

en: Account Type
de: Kontoart

en: Delivery address
de: Lieferadresse

en: Order number
de: Bestellnummer

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Batch
de: Stapel

en: Estimate
de: Ermitteln

en: Node operations bulk form
de: Node Massenbearbeitung Formular

en: Warehouse
de: Lager

en: Digital goods
de: Digitale Güter

en: Order for
de: Bestellung für

en: Estimates
de: Schätzungen

en: Movement
de: Übertragung

en: Print template
de: Vorlage drucken

en: Inventory adjustment
de: Inventaranpassungen
