Trinion Books (1.0.2) - en to nl translation catalogue (79 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Payer
nl: Betaler

en: Description
nl: Beschrijving

en: Currency
nl: Valuta

en: Action
nl: Actie

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Number
nl: Getal

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: Total
nl: Totaal

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Comment
nl: Reactie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Price
nl: Prijs

en: Income
nl: Inkomsten

en: Customer
nl: Klant

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Invoice
nl: Factuur

en: Invoices
nl: Facturen

en: Stock
nl: Voorraad

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Payment
nl: Betaling

en: Payments
nl: Betalingen

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Paid
nl: Betaald

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Unit
nl: Eenheid

en: Units
nl: Eenheden

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Coupon
nl: Kortingscode

en: Discount
nl: Korting

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Apply
nl: Toepassen

en: Purchase Order
nl: Inkooporder

en: Organization
nl: Organisatie

en: Contact person
nl: Contactpersoon

en: Shipments
nl: Verzendingen

en: VAT
nl: BTW

en: Payment terms
nl: Betalingstermijnen

en: Organizations
nl: Organisaties

en: Division
nl: Afdeling

en: Total tax
nl: BTW totaal

en: Discount amount
nl: Kortingshoeveelheid

en: Total discount
nl: Totale korting

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Bill
nl: Wetsontwerp

en: Shipment
nl: Verzending

en: Payment description
nl: Betalingsbeschrijving

en: Exposed
nl: Zichtbaar gemaakt

en: Shipped
nl: Verzonden

en: Account Type
nl: Accounttype

en: Delivery address
nl: Afleveradres

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: Asc
nl: Oplopend

en: Payed
nl: Betaald

en: Delivery method
nl: Leveringsmethode

en: VAT total
nl: Totaal BTW

en: Node operations bulk form
nl: Formulier voor bulkbewerkingen op nodes

en: Digital goods
nl: Digitale goederen

en: Order for
nl: Bestelling voor

en: Print template
nl: Print-template

en: Inventory adjustment
nl: Voorraadaanpassing
