Trinion Books (1.0.2) - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Item
uk: Елемент

en: Payer
uk: Платник

en: Description
uk: Опис

en: Currency
uk: Валюта

en: Action
uk: Дія

en: Quantity
uk: Кількість

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Number
uk: Число

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Default
uk: Базово

en: Total
uk: Всього

en: Contact
uk: Контакт

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Comment
uk: Коментар

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Items
uk: Елементи

en: Price
uk: Ціна

en: Income
uk: Надходження

en: Reserved
uk: Зарезервовано

en: Vendor
uk: Постачальник

en: Customer
uk: Покупець

en: Customer Name
uk: Ім'я покупця

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Invoice
uk: Рахунок

en: Invoices
uk: Рахунки-фактури

en: Code
uk: Код

en: Stock
uk: Товарні запаси

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Payment
uk: Оплата

en: Payments
uk: Оплати

en: SKU
uk: Артикул

en: Credit Card
uk: Кредитна карта

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Paid
uk: Оплачено

en: Approved
uk: Схвалено

en: Unit
uk: Одиниця

en: Units
uk: Одиниці

en: Cart
uk: Кошик

en: Coupon
uk: Номінальний дохід

en: Discount
uk: Знижка

en: Payment method
uk: Спосіб оплати

en: Document
uk: Документ

en: Apply
uk: Застосувати

en: Organization
uk: Організація

en: Offset
uk: Зміщення

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Cash
uk: Готівка

en: Stocks
uk: Цінні папери

en: Contact person
uk: Контактна особа

en: Shipments
uk: Вантажі

en: VAT
uk: ПДВ

en: Expense
uk: Витрата

en: Payment terms
uk: Терміни оплати

en: Organizations
uk: Організації

en: Division
uk: Ділення

en: Receiver
uk: Одержувач

en: Bank
uk: Банк

en: Total discount
uk: Загальна знижка

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Bill
uk: Рахунок

en: Shipment
uk: Відвантаження

en: Exposed
uk: Розкритий

en: Shipped
uk: Доставлене

en: Delivery address
uk: Адреса доставки

en: Order number
uk: Номер замовлення

en: Asc
uk: Зрост

en: Divisions
uk: Поділи

en: VAT total
uk: Усього з ПДВ

en: Node operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з матеріалом

en: Digital goods
uk: Цифрові товари

en: Order for
uk: Замовлення для

en: Print template
uk: Шаблон друку
