Trinion Books (1.0.2) - en to vi translation catalogue (59 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Item
vi: Mục

en: Description
vi: Mô tả

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: Action
vi: Thao tác

en: Quantity
vi: Số lượng

en: On
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: File
vi: Tập tin

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Number
vi: Số

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Default
vi: Mặc định

en: Total
vi: Tổng

en: ID
vi: Mã

en: Contact
vi: Liên hệ

en: All
vi: Tất cả

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Off
vi: Tắt

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Price
vi: Giá

en: Vendor
vi: Nhà sản xuất

en: Customer
vi: Khách hàng

en: Customer Name
vi: Tên khách hàng

en: State
vi: Bang

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Invoice
vi: Hóa đơn

en: Code
vi: Mã

en: Stock
vi: Kho

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Payment
vi: Thanh toán

en: Payments
vi: Thanh toán

en: Credit Card
vi: Thẻ tín dụng

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Paid
vi: Đã thanh toán

en: Approved
vi: Đã chấp thuận

en: Unit
vi: Đơn vị

en: Units
vi: Đơn vị

en: Cart
vi: Giỏ hàng

en: Coupon
vi: Phiếu khuyến mãi

en: Discount
vi: Giảm giá

en: Payment method
vi: Phương thức thanh toán

en: Document
vi: Tài liệu

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Account
vi: Tài khoản

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Order number
vi: Mã đơn hàng

en: Asc
vi: Tăng dần
