Trinion Books (1.0.4) - en to fa translation catalogue (61 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Item
fa: آیتم

en: Payer
fa: پرداخت کننده

en: Description
fa: توضیحات

en: Currency
fa: واحد پول

en: Action
fa: عملکرد

en: Quantity
fa: تعداد

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Number
fa: عدد

en: Message
fa: پیام

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: State
fa: وضعیت

en: Send
fa: ارسال

en: Desc
fa: نزولی

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Invoices
fa: فاکتورها

en: Code
fa: کد

en: Stock
fa: موجودی

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Payment
fa: پرداخت

en: Payments
fa: پرداخت‌ها

en: SKU
fa: مدل

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Approved
fa: تایید شده

en: Units
fa: واحدها

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Discount
fa: تخفیف

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Apply
fa: تایید

en: Organization
fa: سازمان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Account
fa: حساب

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Payment terms
fa: شرایط پرداخت

en: Organizations
fa: سازمان‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Tax %
fa: مالیات %

en: Order number
fa: شماره سفارش

en: Asc
fa: صعودی
