Trinion Books (1.0.4) - en to hu translation catalogue (83 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Item
hu: Tétel

en: Payer
hu: Fizető

en: Description
hu: Leírás

en: Currency
hu: Pénznem

en: Action
hu: Művelet

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Items
hu: Tételek

en: Price
hu: Ár

en: Income
hu: Jövedelem

en: Vendor
hu: Eladó

en: Customer
hu: Vevő

en: State
hu: Állapot

en: Send
hu: Küldés

en: Desc
hu: Csökk

en: Invoice
hu: Számla

en: Invoices
hu: Számlák

en: Code
hu: Kód

en: Stock
hu: Készlet

en: Recipient
hu: Címzett

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payments
hu: Fizetési lehetőségek

en: SKU
hu: Cikkszám

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Paid
hu: Fizetve

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Unit
hu: Egység

en: Units
hu: Mértékegységek

en: Cart
hu: Kosár

en: Coupon
hu: Kupon

en: Discount
hu: Árengedmény

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Prices
hu: Árak

en: Organization
hu: Szervezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Account
hu: Saját adatok

en: Shipments
hu: Szállítmányok

en: VAT
hu: ÁFA

en: Expense
hu: Költség

en: Payment terms
hu: Fizetési feltételek

en: Organizations
hu: Szervezetek

en: Division
hu: Divízió

en: Total tax
hu: Összesen adó

en: Receiver
hu: Címzett

en: Discount amount
hu: Engedmény mértéke

en: Total discount
hu: Az összes engedmény

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Shipment
hu: Szállítás

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Shipped
hu: Kiszállítva

en: Delivery address
hu: Szállítási cím

en: Order number
hu: Rendelés száma

en: Asc
hu: Növ

en: Estimate
hu: Becslés

en: Node operations bulk form
hu: Tartalmak tömeges műveleteit lehetővé tevő űrlap

en: Digital goods
hu: Digitális termékek
