Trinion Books (1.0.4) - en to id translation catalogue (50 entries)

en: Title
id: Judul

en: Item
id: Barang

en: Payer
id: Pembayar

en: Description
id: Deskripsi

en: Currency
id: Mata uang

en: Action
id: Tindakan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Contact
id: Kontak

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Comment
id: Komentar

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Items
id: Item

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: State
id: Status

en: Send
id: Kirim

en: Invoices
id: Invoice

en: Code
id: Kode

en: Stock
id: Stok

en: Recipient
id: Penerima

en: Payment
id: Pembayaran

en: Payments
id: Pembayaran

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Cart
id: Keranjang

en: Coupon
id: Kupon

en: Discount
id: Diskon

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Account
id: Keanggotaan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Exposed
id: Terekspos

en: Order number
id: Nomor Order

en: Asc
id: Urutan turun

en: Node operations bulk form
id: Operasi node bentuk massal
