Trinion Books (1.0.4) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Item
is: Hlutur

en: Payer
is: Greiðandi

en: Description
is: Lýsing

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Action
is: Aðgerð

en: Quantity
is: Magn

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Number
is: Númer

en: Message
is: Skilaboð

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Items
is: Hlutir

en: Price
is: Verð

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: State
is: Fylki

en: Send
is: Senda

en: Invoice
is: Kvittun

en: Code
is: Kóði

en: Stock
is: Lagerstaða

en: Recipient
is: Viðtakandi

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: Payments
is: Greiðslur

en: SKU
is: VN

en: Credit Card
is: Greiðslukort

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Approved
is: Samþykkt

en: Discount
is: Afsláttur

en: Payment method
is: Greiðsluháttur

en: Apply
is: Virkja

en: Organization
is: Stofnun

en: Account
is: Aðgangur

en: Total tax
is: Samtals skattur

en: Bank
is: Banki

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Shipment
is: Sending

en: Inventory Adjustments
is: Birgðaleiðréttingar
