Trinion Books (1.0.4) - en to it translation catalogue (60 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Item
it: Elemento

en: Description
it: Descrizione

en: Currency
it: Valuta

en: Action
it: Azione

en: Quantity
it: Quantità

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Total
it: Totale

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Comment
it: Commento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Items
it: Elementi

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: State
it: Stato

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Invoice
it: Fattura

en: Code
it: Codice

en: Stock
it: Scorta

en: Recipient
it: Destinatario

en: Payment
it: Pagamento

en: Payments
it: Pagamenti

en: SKU
it: Codice

en: Credit Card
it: Carta di Credito

en: Sort by
it: Ordina per

en: Approved
it: Approvato

en: Unit
it: Unità

en: Units
it: Unità

en: Cart
it: Carrello

en: Discount
it: Sconto

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Apply
it: Applica

en: Organization
it: Organizzazione

en: Offset
it: Scostamento

en: Account
it: Profilo

en: Shipments
it: Spedizioni

en: VAT
it: IVA

en: Total tax
it: Imposta totale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Shipment
it: Spedizione

en: Exposed
it: Esposto

en: Order number
it: Numero d'ordine
