Trinion Books (1.0.4) - en to km translation catalogue (27 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Item
km: ធាតុ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Action
km: អំពើ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: File
km: ឯកសារ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: All
km: ទាំងអស់

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Items
km: ធាតុ

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Code
km: កូដ

en: Recipient
km: អ្នកទទួល

en: Account
km: គណនី
