Trinion Books (1.0.4) - en to ml translation catalogue (21 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Item
ml: ഇനം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Currency
ml: കറൻസി

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: On
ml: ഓൺ

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Number
ml: അക്കം

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Email
ml: ഇമെയിൽ

en: Contact
ml: ബന്ധപ്പെടുക

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Code
ml: കോഡ്

en: Recipient
ml: സ്വീകർത്താവ്
