Trinion Books (1.0.4) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Item
ro: Produs

en: Payer
ro: Plătitor

en: Description
ro: Descriere

en: Currency
ro: Monedă

en: Action
ro: Acțiune

en: Quantity
ro: Cantitate

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Default
ro: Implicit

en: Email
ro: email

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Comment
ro: Comentariu

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Items
ro: Articole

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Invoice
ro: Factura

en: Invoices
ro: Facturi

en: Code
ro: Cod

en: Stock
ro: Stoc

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Payment
ro: Plată

en: Payments
ro: Plăți

en: SKU
ro: Cod

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Paid
ro: Plătit

en: Approved
ro: Aprobat

en: Cart
ro: Coş

en: Coupon
ro: Cupon

en: Discount
ro: Reducere

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Account
ro: Cont

en: VAT
ro: TVA

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Exposed
ro: Expus

en: Order number
ro: Număr comandă

en: Asc
ro: Ascendent

en: VAT total
ro: Total TVA

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri

en: Digital goods
ro: Bunuri digitale
