Trinion Books (1.0.4) - en to ru translation catalogue (84 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Item
ru: Элемент

en: Payer
ru: Плательщик

en: Description
ru: Описание

en: Currency
ru: Валюта

en: Action
ru: Действие

en: Quantity
ru: Количество

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: Message
ru: Сообщение

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Total
ru: Итого

en: Contact
ru: Контакт

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Comment
ru: Комментарий

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Items
ru: Элементы

en: Price
ru: Цена

en: Vendor
ru: Поставщик

en: Customer
ru: Покупатель

en: State
ru: Состояние

en: Send
ru: Отправить

en: Desc
ru: По убыванию

en: Invoice
ru: Счет

en: Invoices
ru: Счета

en: Code
ru: Код

en: Stock
ru: Склад

en: Recipient
ru: Получатель

en: Payment
ru: Оплата

en: Payments
ru: Платежи

en: SKU
ru: Артикул

en: Credit Card
ru: Кредитная карта

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Paid
ru: Оплачен

en: Approved
ru: Одобрено

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Units
ru: Единицы

en: Cart
ru: Корзина

en: Coupon
ru: Подарочный купон

en: Discount
ru: Скидка

en: Payment method
ru: Способ оплаты

en: Apply
ru: Применить

en: Prices
ru: Цены

en: Organization
ru: Организация

en: Offset
ru: Пропустить

en: Account
ru: Учётная запись

en: Shipments
ru: Отправки

en: VAT
ru: НДС

en: Expense
ru: Расход

en: Payment terms
ru: Сроки оплаты

en: Organizations
ru: Организации

en: Total tax
ru: Всего налогов

en: Receiver
ru: Получатель

en: Bank
ru: Банк

en: Discount amount
ru: Размер скидки

en: Total discount
ru: Общая скидка

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Shipment
ru: Отгрузка

en: Exposed
ru: Раскрытый

en: Shipped
ru: Отправлен

en: Order number
ru: Номер заказа

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Deal
ru: Сделка

en: Estimate
ru: Оценить

en: Responsible
ru: Ответственный

en: List is empty
ru: Список пуст

en: VAT total
ru: Всего НДС

en: Node operations bulk form
ru: Форма массовых операций с материалами

en: Digital goods
ru: Цифровые товары

en: On page
ru: На странице
