Trinion Books (1.0.4) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Item
tr: Öğe

en: Payer
tr: Ödeyen

en: Description
tr: Açıklama

en: Currency
tr: Para birimi

en: Action
tr: Eylem

en: Quantity
tr: Miktar

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Total
tr: Toplam

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Comment
tr: Yorum

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Items
tr: Öğeler

en: Price
tr: Fiyat

en: Income
tr: Gelir

en: Customer
tr: Müşteri

en: State
tr: Durum

en: Send
tr: Gönder

en: Desc
tr: Azalan

en: Invoice
tr: Fatura

en: Code
tr: Kod

en: Stock
tr: Stok

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payments
tr: Ödemeler

en: SKU
tr: Ürün Stok Kodu

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Approved
tr: Onaylı

en: Unit
tr: Birim

en: Units
tr: Birimler

en: Cart
tr: Sepet

en: Discount
tr: İndirim

en: Payment method
tr: Ödeme yöntemi

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Account
tr: Hesap

en: Shipments
tr: Sevkiyatlar

en: Discount amount
tr: İndirim miktarı

en: Total discount
tr: Toplam indirim

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Shipped
tr: Gönderildi

en: Order number
tr: Sipariş numarası

en: Asc
tr: Artan

en: Node operations bulk form
tr: Düğüm işlemleri toplu formu
