Trinion zadachnik (1.0.5) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Status
fr: État

en: Private
fr: Privé

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: Priority
fr: Priorité

en: On
fr: Activé

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: Icon
fr: Icône

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: Off
fr: Désactivé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Example
fr: Exemple

en: Role
fr: Rôle

en: Task
fr: Tâche

en: Sort by
fr: Trier par

en: Activity
fr: Activité

en: My
fr: Mon

en: New
fr: Nouveau

en: Apply
fr: Appliquer

en: Tasks
fr: Tâches

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Employee
fr: Employé

en: today
fr: aujourd'hui

en: Status icon
fr: Icône du statut

en: Entity reference
fr: Référence à une entité
