Trinion zadachnik (1.0.8) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Private
ar: خاص

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Priority
ar: الأولوية

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Categories
ar: التصنيفات

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Icon
ar: أيقونة

en: User
ar: مستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: صندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Comment
ar: التعليق

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Desc
ar: تنازلي

en: Start
ar: البداية

en: Role
ar: دور

en: Task
ar: مهمة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Activity
ar: النشاط

en: New
ar: جديد

en: Finished
ar: اكتمل

en: Apply
ar: تطبيق

en: Tasks
ar: المهام

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Asc
ar: تصاعدي
