Trinion zadachnik (1.0.8) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Status
is: Staða

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Priority
is: Forgangur

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Categories
is: Flokkar

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Number
is: Númer

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Icon
is: Táknmynd

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Files
is: Skrár

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Manually
is: Handvirkt

en: Start
is: Hefst

en: Role
is: Hlutverk

en: Sort by
is: Raða eftir

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: New
is: Nýtt

en: Finished
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: Permission
is: Réttindi

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
