Trinion zadachnik (1.0.8) - en to jv translation catalogue (34 entries)

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Action
jv: Aksi

en: Categories
jv: Kategori

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Number
jv: Angka

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Icon
jv: Ikon

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Example
jv: Contoné

en: Role
jv: Parāgā

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Finished
jv: Wis rampung

en: Tasks
jv: Préntah

en: Permission
jv: Kawenangan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
