Trinion zadachnik (1.0.8) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Permission
am: ፈቃድ
