Trinion zadachnik (1.0.8) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Finished
bn: সম্পাদিত
