Trinion zadachnik (1.0.6) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Private
de: Privat

en: Author
de: Autor

en: Subject
de: Betreff

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Priority
de: Priorität

en: Action
de: Aktion

en: On
de: An

en: Projects
de: Projekte

en: Project
de: Projekt

en: Categories
de: Kategorien

en: File
de: Datei

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Icon
de: Symbol

en: Priorities
de: Prioritäten

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Files
de: Dateien

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Related tasks
de: Ähnliche Aufgaben

en: Comment
de: Kommentar

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Desc
de: Absteigend

en: Example
de: Beispiel

en: Role
de: Rolle

en: Task
de: Aufgabe

en: Sort by
de: Sortierung

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Activity
de: Aktivität

en: My
de: Mein

en: New
de: Neu

en: Apply
de: Anwenden

en: Tasks
de: Aufgaben

en: My tasks
de: Meine Aufgaben

en: Permission
de: Berechtigung

en: Offset
de: Versatz

en: Activities
de: Aktivitäten

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Statuses
de: Status

en: Employee
de: Mitarbeiter

en: today
de: Heute

en: Status icon
de: Status-Symbol

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity reference
de: Entitätsreferenzierung

en: Task title
de: Aufgabentitel

en: Project permissions
de: Projekt Berechtigungen

en: Created from
de: Erstellt von

en: Object reference
de: Objektverweis
