Trinion zadachnik (1.0.6) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Private
id: Privat

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Priority
id: Prioritas

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Categories
id: Kategori

en: Number
id: Angka

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Icon
id: Ikon

en: User
id: Pengguna

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Comment
id: Komentar

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Example
id: Contoh

en: Role
id: Peran

en: Task
id: Perintah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Activity
id: Aktifitas

en: New
id: Baru

en: Apply
id: Terapkan

en: Tasks
id: Tugas

en: Permission
id: Kewenangan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity reference
id: Rujukan entitas
