Trinion zadachnik (1.0.6) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Status
it: Stato

en: Private
it: Privato

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Priority
it: Priorità

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Categories
it: Categorie

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Icon
it: Icona

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Comment
it: Commento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Desc
it: Disc

en: Example
it: Esempio

en: Role
it: Ruolo

en: Sort by
it: Ordina per

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Activity
it: Attività

en: New
it: Nuovo

en: Apply
it: Applica

en: Tasks
it: Operazioni

en: Permission
it: Permesso

en: Offset
it: Scostamento

en: Activities
it: Attività

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Status icon
it: Icona dello stato

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.
