Trinion zadachnik (1.0.6) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: File
fa: فایل

en: Reset
fa: اعاده

en: Number
fa: عدد

en: Category
fa: دسته

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Icon
fa: شمایل

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Comment
fa: نظر

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Role
fa: نقش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Activity
fa: فعالیت

en: Apply
fa: تایید

en: Tasks
fa: وظایف

en: Permission
fa: مجوز

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی
