Tripal (4.0.0-alpha3) - en to az translation catalogue (102 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Development
az: Develop

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: yes
az: bəli

en: Actions
az: Tədbirlər

en: Confirm
az: Təsdiq edin

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: more
az: daha çox

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Version
az: Versiya

en: Edit
az: Dəyiş

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Weight
az: Çəki

en: Required
az: Tələb olunur

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Import
az: İmport

en: Back
az: Geri

en: Save
az: Saxla

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Default
az: Susmaya görə

en: Small
az: Balaca

en: Large
az: Böyük

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: Refresh
az: Yenilə

en: Display
az: Monitor

en: ID
az: İD

en: User
az: İstifadəçi

en: Files
az: Fayllar

en: no
az: yox

en: Created
az: Yaradıldı

en: Page
az: Səhifə

en: Database
az: Məlumatlar bazası

en: URL alias
az: URL ləqəbi

en: Term
az: Termin

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: Fields
az: Sahələr

en: Contains
az: Tərkibində

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Details
az: Detallar

en: State
az: Dövlət

en: Desc
az: azaldın

en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Arguments
az: Arqumentlər

en: Sort by
az: Sırala

en: Size of textfield
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Authored on
az: Müəllifi

en: Are you sure you want to delete %name?
az: %name silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: unlimited
az: limitsiz

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Reverse
az: Tərs

en: Relationships
az: Əlaqələr

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Publish
az: Dərc et

en: Unpublish
az: Dərc olunmasın

en: Offset
az: Ofset

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Locked
az: Bağlanıb

en: About
az: Haqqında

en: Cardinality
az: Kardinallıq

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Number of results
az: Nəticələrin sayı

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Callback
az: Geri zəng et

en: Experimental
az: Eksperimental

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: - All -
az: - Hamısı -

en: The maximum length of the field in characters.
az: Simvollarda sahənin maksimum uzunluğu.

en: Publishing status
az: Nəşr statusu

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Hide if empty
az: Boşdursa gizlədin

en: Thousand marker
az: Minlik ayırıcısı

en: The field name.
az: Sahənin adı.

en: Third party settings
az: 3-cü tərəf tənzimləmələri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
az: Dəyər daxil edilənə qədər sahə daxilində göstəriləcək mətn. Bu göstəriş adətən nümunə dəyəri və ya gözlənilən formatın qısa təsviridir.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərini toplamaq üçün istifadə olunan metodu seçin. Nəzərə alın ki, <em>Tərkibindədir</em> minlərlə obyekti olan saytlarda performans problemlərinə səbəb ola bilər.

en: Last saved
az: Son saxlandı

en: Not saved yet
az: Hələ saxlanmayıb

en: Placeholder: @placeholder
az: Kömək mətn: @placeholder

en: No placeholder
az: Kömək mətni olmasın

en: Autocomplete matching: @match_operator
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
az: %name: @max simvoldan uzun ola bilməz.
