Tripal (4.0.0-alpha3) - en to bo translation catalogue (96 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: yes
bo: ཡིན

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Confirm
bo: གཏན་ཁེལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Priority
bo: གཙོ་གནད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Test
bo: ཚོད་ལྟ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Refresh
bo: གསར་འདོན

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Content Types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: no
bo: མིན

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Arguments
bo: འཇུག་གྲངས

en: Set default
bo: སྔར་ཡོད་དུ་སྒྲིག་པ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Authoring information
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐོར

en: Authored on
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་དུས

en: unlimited
bo: ཚད་བཀག་མེད་པ

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Reverse
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེ་བ

en: Relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Layouts
bo: བཀོད་པ།

en: Cancel link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕྱིར་འཐེན

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Locked
bo: ཟྭ་བརྒྱབ་ཟིན

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Autocomplete matching
bo: རང་འགུལ་ངང་ཟླ་སྒྲིག

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Dashboard
bo: ཆ་འཕྲིན་ངོས

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: Progress
bo: སྒྲུབ་ཚད།

en: Hide if empty
bo: སྟོང་བ་ཡིན་ན་གབ་པ

en: Thousand marker
bo: སྟོང་རྟགས

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
