Tripal (4.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (114 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Version
el: Έκδοση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Test
el: Δοκιμή

en: Weight
el: Βάρος

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Back
el: Πίσω

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: User
el: Χρήστης

en: Files
el: Αρχεία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Page
el: Σελίδα

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Fields
el: Πεδία

en: Contains
el: Περιέχει

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Users
el: Χρήστες

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Set default
el: Καθορισμός προεπιλογής

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Production
el: Παραγωγή

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Delete File
el: Διαγραφή Αρχείου

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: About
el: Περί

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Callback
el: Επιστροφή κλήσης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Download File
el: Κατέβασμα Αρχείου

en: File Details
el: Λεπτομέρειες Αρχείου

en: Submitter
el: Υποβάλλων

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

en: Asc
el: Αύξ

en: Third party settings
el: Ρυθμίσεις τρίτων

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
el: Επιλέξτε τη μέθοδο που χρησιμοποιείται για τη συλλογή προτάσεων αυτόματης συμπλήρωσης. Σημειώστε ότι το <em>Περιέχει</em> μπορεί να προκαλέσει θέματα απόδοσης σε ιστοτόπους με χιλιάδες οντότητες.

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: No placeholder
el: Χωρίς σύμβολο κράτησης θέσης

en: Autocomplete matching: @match_operator
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: Textfield size: @size
el: Μέγεθος πεδίου κειμένου: @size
