Tripal (4.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (96 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: yes
oc: òc

en: Actions
oc: Accions

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Priority
oc: Prioritat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Test
oc: Testar

en: Weight
oc: Pes

en: Synonyms
oc: Sinonimes

en: Required
oc: Requesit

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Refresh
oc: Refresca

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Fields
oc: Camps

en: Contains
oc: Conten

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Details
oc: Detalhs

en: State
oc: Estat

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Example
oc: Exemple

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Users
oc: Utilizaires

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Clone
oc: Clonar

en: Set default
oc: Definir per defaut

en: Expiration Date
oc: Data d'expiracion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: unlimited
oc: illimitat

en: Changed
oc: Modificat

en: Reverse
oc: Inversat

en: Relationships
oc: Relacions

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Cancel link
oc: Ligam d'annulation

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Starts with
oc: Commence per

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Hide if empty
oc: Amagar se vide

en: SQL Query
oc: Requèsta SQL

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Master
oc: Maître
