Tripal (4.0.0-alpha4) - en to ca translation catalogue (125 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Status
ca: Estat

en: Markup
ca: Marcatge

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Content
ca: Contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: yes
ca: sí

en: Actions
ca: Accions

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: more
ca: més

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Yes
ca: Sí

en: Version
ca: Versió

en: Edit
ca: Edita

en: None
ca: Cap

en: Test
ca: Prova

en: Weight
ca: Pes

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Required
ca: Necessari

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Back
ca: Enrere

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Refresh
ca: Refresca

en: Region
ca: Regió

en: Display
ca: Visualització

en: Content Types
ca: Tipus de contingut

en: User
ca: Usuari

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Created
ca: Creat

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Database
ca: Base de dades

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Fields
ca: Camps

en: Contains
ca: Conté

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Details
ca: Detalls

en: Terms
ca: Termes

en: Example
ca: Exemple

en: Configuration
ca: Configuració

en: Targets
ca: Objectius

en: Users
ca: Usuaris

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Clone
ca: Clona

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Set default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Changed
ca: Canviat

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Relationships
ca: Relacions

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: Delete File
ca: Suprimeix el fitxer

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Locked
ca: Bloquejat

en: About
ca: Detalls

en: Drop
ca: Elimina

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Number of results
ca: Nombre de resultats

en: Done.
ca: Fet.

en: Registration
ca: Registre

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: In progress
ca: En procés

en: Data Source
ca: Origen de dades

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Placeholder
ca: Marcador

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Warnings
ca: Alertes

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: Remote URL
ca: URL remota

en: Submitter
ca: Remitent

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: %type_name: Create new content
ca: %type_name: Crea nou contingut

en: %type_name: Edit own content
ca: %type_name: Edita el contingut propi

en: %type_name: Edit any content
ca: %type_name: Edita qualsevol contingut

en: %type_name: Delete own content
ca: %type_name: Suprimeix el contingut propi

en: %type_name: Delete any content
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol contingut

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Rendered as @mode
ca: Mostra-ho com @mode

en: The field name.
ca: El nom del camp.

en: Third party settings
ca: Paràmetres de tercers

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a recollir els suggeriments d'autocompletat. Tingueu en compte que <em>Conté</em> pot provocar problemes de rendiment en llocs amb milers d'entitats.

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat

en: Placeholder: @placeholder
ca: Marcador de posició: @placeholder

en: No placeholder
ca: Sense marcador de posició

en: Autocomplete matching: @match_operator
ca: Coincidència en l'autocompletat: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: content @type: deleted @label.
ca: contingut @type: s'ha eliminat @label.

en: Textfield size: @size
ca: Mida del camp de text: @size

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
ca: El nombre de suggeriments que es llistaran. Utilitzeu <em>0</em> per a eliminar el límit.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
ca: Mida de la llista de suggeriments de l'autocompletat: @size
