Tripal (4.0.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (124 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: yes
fi: kyllä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Version
fi: Versio

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Test
fi: Testi

en: Weight
fi: Paino

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Required
fi: Pakollinen

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Display
fi: Näyttö

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Database
fi: Tietokanta

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Term
fi: Termi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Fields
fi: Kentät

en: Contains
fi: Sisältää

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Terms
fi: Termit

en: Example
fi: Esimerkki

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Targets
fi: Kohteet

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Set default
fi: Aseta oletukseksi

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Production
fi: Tuotanto

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Reverse
fi: Käänteinen järjestys

en: Relationships
fi: Suhteet

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Analysis
fi: Analyysi

en: Publish
fi: Julkaise

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: Layouts
fi: Ulkoasut

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: About
fi: Tietoja

en: Cardinality
fi: Mahtavuus

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Number of results
fi: Hakutulosten määrä

en: Errors
fi: Virheet

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Start Year
fi: Alkamisvuosi

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Callback
fi: Paluufunktio

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Hide if empty
fi: Piilota mikäli tyhjä

en: SQL Query
fi: SQL kysely

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Submitter
fi: Lähettäjä

en: Thousand marker
fi: Tuhat-merkki

en: View mode
fi: Näyttötila

en: %type_name: Create new content
fi: %type_name: Luo uutta sisältöä

en: %type_name: Edit own content
fi: %type_name: Muokkaa omaa sisältöä

en: %type_name: Edit any content
fi: %type_name: Muokkaa mitä tahansa sisältöä

en: %type_name: Delete own content
fi: %type_name: Poista omaa sisältöä

en: %type_name: Delete any content
fi: %type_name: Poista mitä tahansa sisältöä

en: Rendered entity
fi: Renderöity entiteetti

en: Rendered as @mode
fi: Renderöity muodossa @mode

en: The field name.
fi: Kentän nimi.

en: Third party settings
fi: Kolmannen osapuolen asetukset

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
fi: Valitse automaattiseen täydennykseen käytettävää automaattisen täydennyksen tapaa. Huomaa että <em>Sisältää</em> voi aiheuttaa suorituskykyongelmia jos sivustollasi on tuhansia entiteettejä.

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholder
fi: Ei paikkamerkkiä

en: Autocomplete matching: @match_operator
fi: Automaattinen täydennys @match_operator avulla

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
