Tripal (4.0.0-alpha4) - en to he translation catalogue (110 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Markup
he: מרקאפ

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: yes
he: סוגים

en: Actions
he: פעולות

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Priority
he: עדיפות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: Weight
he: משקל

en: Synonyms
he: שמות נרדפים

en: Required
he: נדרש

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Refresh
he: ריענון

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: no
he: לא

en: Created
he: נוצר

en: Database
he: בסיס נתונים

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Term
he: סיווג

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Details
he: פרטים

en: Terms
he: מונחים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Users
he: חברי האתר

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Clone
he: שכפול

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Set default
he: קביעה כברירת מחדל

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: unlimited
he: לא מוגבל

en: Changed
he: השתנה

en: Reverse
he: הפוך

en: Relationships
he: יחסים

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Delete File
he: מחיקת קובץ

en: Analysis
he: ניתוח המידע

en: URI
he: כתובת URI

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: About
he: אודות

en: Cardinality
he: כמות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Number of results
he: מספר התוצאות

en: Errors
he: שגיאות

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Experimental
he: נסיוני

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Module Name
he: שם מודול

en: Warnings
he: אזהרות

en: Hide if empty
he: להסתיר כאשר ריק

en: SQL Query
he: שאילתת SQL

en: Submitter
he: השולח/ת

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: %type_name: Create new content
he: %type_name: יצירת תוכן חדש

en: %type_name: Edit own content
he: %type_name: עריכת תוכן של המשתמש עצמו

en: %type_name: Edit any content
he: %type_name: עריכת תוכן כלשהו

en: %type_name: Delete own content
he: %type_name: מחיקת תוכן של המשתמש עצמו

en: %type_name: Delete any content
he: %type_name: מחיקת תוכן כלשהו

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: Rendered as @mode
he: רונדר כ@mode

en: Third party settings
he: הגדרות צד שלישי

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: Autocomplete matching: @match_operator
he: השלמה אוטומטית לפי: @match_operator

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.
