Tripal (4.0.0-alpha4) - en to hr translation catalogue (79 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Content
hr: Sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: yes
hr: da

en: Actions
hr: Akcije

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: more
hr: više

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Priority
hr: Prioritet

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Version
hr: Inačica

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Weight
hr: Težina

en: Synonyms
hr: Sinonimi

en: Required
hr: Nužno

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Display
hr: Prikaz

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: Files
hr: Datoteke

en: no
hr: ne

en: Created
hr: Stvoreno

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Fields
hr: Polja

en: Contains
hr: Sadrži

en: Authored by
hr: Autor

en: Details
hr: Detalji

en: Configuration
hr: Postavke

en: Users
hr: Korisnici

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Set default
hr: Postavi kao zadano

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Errors
hr: Greške

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: %type_name: Create new content
hr: %type_name: Stvori novi sadržaj

en: %type_name: Edit own content
hr: %type_name: Uređuje vlastiti sadržaj

en: %type_name: Edit any content
hr: %type_name: Uređuje bilo koji sadržaj

en: %type_name: Delete own content
hr: %type_name: Uklanja vlastiti sadržaj

en: %type_name: Delete any content
hr: %type_name: Uklanja bilo čiji sadržaj
