Tripal (4.0.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (53 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Markup
ur: مارکاپ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: yes
ur: جی ہاں

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: more
ur: مزید

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Weight
ur: وزن

en: Required
ur: درکار

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Small
ur: چھوٹا

en: Large
ur: بڑا

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Details
ur: تفصیلات

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Locked
ur: بند

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ

en: Third party settings
ur: تیسرے فریق کی ترتیبات
