Tripal (4.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (34 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Region
bn: অঞ্চল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
