Tripal (4.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (86 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Development
da: Udvikling

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Priority
da: Prioritet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Help Text
da: Hjælpetekst

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Synonyms
da: Synonymer

en: Required
da: Obligatorisk

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: View
da: Vis

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Refresh
da: Opdatér

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Files
da: Filer

en: Created
da: Oprettet

en: Delete Table
da: Slet tabel

en: Edit Table
da: Redigér tabel

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: Done
da: Færdig

en: Extensions
da: Udvidelser

en: Fields
da: Felter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Details
da: Detaljer

en: Terms
da: Ord

en: Example
da: Eksempel

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Users
da: Brugere

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Clone
da: Klon

en: Arguments
da: Parametre

en: Set default
da: Angiv som standard

en: Expiration Date
da: Udløbsdato

en: Hidden
da: Skjult

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Production
da: Produktion

en: Changed
da: Ændret

en: Relationships
da: Forbindelser

en: Delete File
da: Slet fil

en: Analysis
da: Analyse

en: Publish
da: Udgiv

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Table ID
da: Tabel ID

en: Done.
da: Udført.

en: Registration
da: Tilmelding

en: Start Year
da: Start år

en: In progress
da: I gang

en: Experimental
da: Eksperimentel

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Module Name
da: Modulnavn

en: Delete Configuration
da: Slet konfiguration

en: Progress
da: Fremdrift

en: Upgrade
da: Opgradér

en: SQL Query
da: SQL-forespørgsel

en: Remote URL
da: Web-kilde URL

en: Submitter
da: Indsender

en: Thousand marker
da: Tusindadskiller

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: The field name.
da: Feltnavnet.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Unique name
da: Unikt navn
