Triples field (1.0.0) - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: list
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Ok
kn: ಸರಿ

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Decimal
kn: ದಶಾಂಶ

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Definition list
kn: ವಿವರಣೆಯ ಪಟ್ಟಿ
