Triples field (1.0.0) - en to ku translation catalogue (39 entries)

en: list
ku: لیستە

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: yes
ku: بەڵێ

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Number
ku: ژمارە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Link
ku: بەستەر

en: Required
ku: پێویستە

en: Label
ku: پێناس

en: Open
ku: کراوە

en: Text
ku: دەق

en: Email
ku: ئیمێل

en: no
ku: نەخێر

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: N/A
ku: نییە

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Table
ku: خشتە

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Key
ku: کلیل

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Above
ku: سەرەوە

en: Decimal
ku: ژمارەی دەیانە

en: Float
ku: ژمارەی کەرت

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Space
ku: بۆشایی

en: Boolean
ku: بوولی

en: Comma
ku: کۆما

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

en: Date type
ku: جۆری بەروار

en: - Select a value -
ku: - نرخێک هەڵبژێرە -
