Triples field (1.0.0) - en to ug translation catalogue (24 entries)

en: list
ug: تۈرلەر

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Number
ug: سان

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Label
ug: بەلگە

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: no
ug: ياق

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Scale
ug: شكالا

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Color
ug: رەڭ

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Float
ug: لەيلىمە

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت
