Triples field (1.0.1) - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: list
eo: listo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Link
eo: Ligilo

en: Required
eo: Bezonata

en: Label
eo: Etikedo.

en: Open
eo: Malfermu

en: Text
eo: Teksto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Url
eo: URL

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Inline
eo: en linio

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Scale
eo: Skalo

en: Details
eo: Detaloj

en: Table
eo: Tabelo

en: Color
eo: Koloro

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Integer
eo: Entjero

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Above
eo: Supere

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: Decimal marker
eo: Dekuma markilo

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Thousand marker
eo: Mil markilo

en: - Select a value -
eo: - Selektu valoron -

en: On label
eo: Sur etikedo

en: Off label
eo: For de etikedo
