Triple fields (1.0.1) - en to ne translation catalogue (31 entries)

en: list
ne: सूची

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: yes
ne: हो

en: On
ne: माथि

en: Date
ne: मिति

en: Size
ne: आकार

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Link
ne: लिङ्क

en: Required
ne: आवश्यक

en: Label
ne: लेबल

en: Open
ne: खोल्नुहोस्

en: Text
ne: अक्षर

en: Email
ne: ईमेल

en: no
ne: हैन

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: Field type
ne: क्षेत्र को किसिम

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Scale
ne: नाप

en: Details
ne: विस्तृत

en: Table
ne: तालिका

en: Color
ne: रंग

en: Maximum length
ne: अधिक्तम लम्बाइ

en: Integer
ne: पूर्ण संख्या

en: Hidden
ne: लुकेको

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Minimum
ne: न्युनतम

en: Precision
ne: सुक्ष्मता

en: Boolean
ne: सही वा गलत

en: Comma
ne: अल्पविराम

en: Date and time
ne: मिति र समय
